1. Tartsd be a vásárlói tájékozatót!
Bizony, talán egyértelműnek tűnik, de nem lehet eléggé hangsúlyozni, mennyire fontos betartani a vásárlói tájékoztató utasításait. Maximum 30°C-on, CSAK KÉZZEL, semleges, kímélő módszerrel, lehetőleg más ruháktól elkülönítve mosható. Klórozni kifejezetten tilos, valamint sem áztatni, sem helyi folttisztítást nem szabad végezni rajta. A foltok elkerülése érdekében figyelj, hogy a napozószerek véletlen se fogják meg a fürdőruhát.
Öblítő használata sem javallott! A tájékoztatón látható bekarikázott „P” betű pedig azt jelenti, hogy a ruha tisztítható Tetra klór-etilénnel, és szénhidrogén oldószerekkel. Mindenesetre mi kímélő mosószert, alacsony hőfokot ajánlunk!
2. Használj mosózsákot!
Bár a vásárlói tájékoztató kifejezetten felhívja a figyelmet, hogy a termék csak kézzel mosható, saját felelősségre mosógépbe is tehető (ebben az esetben azonban a gyártó nem tud felelősséget vállalni az esetleges mosógép általi mosáskor létrejött deformációkért!). Ha még is így döntünk, érdemes betartani 1-2 szabályt. Legfőképp a merevítős fürdőruháinkhoz, de valójában minden bikinihez (és fehérneműhez is) ajánljuk a mosózsák használatát. A legkíméletesebb mosóprogram alatt is megsérülhetnek kedvenc darabjaid, ahogy egymáshoz és a mosógép dobjához dörzsölődnek. A mosózsák megvédi nemcsak az anyagokat, de megóvja ruháid a tekeredéstől, összeakadástól is.
3. A legjobb a kézi mosás!
Bár a fentiekben hosszan taglaltuk hogyan tisztíthatod fürdőruhád a lehető legkíméletesebben mosógép segítségével, a legjobb még is az előírás szerinti kézi mosás. Folyékony, kézi mosásra is alkalmas mosószerrel, hideg vízzel gyorsan kimoshatod bikinidet. Egyszerűen használj hozzá egy kisebb tálat, melyben mozgatva, az esetleges klór/só foltokat „nyomogató” (és kevésbé dörzsölő) mozdulattal eltávolíthatod. Az egész művelet nem több 10-15 percnél, de csodákat tehetsz fürdőruháddal és megkímélheted az anyagot a megfakulástól, a szivacsot és merevítőt pedig a deformációtól.
4. Medence használat után öblítsd ki a fürdőruhát tiszta vízzel!
Ahogy az előzőleg említettük, klórozni nem szabad a fürdőruhákat. Mivel a legtöbb medence vizét klórozzák, nagyon fontos, hogy miután megmártóztál a vízben zuhanyozz le tiszta vízzel az arra kijelölt helyen, ezzel a fürdőruhát is átöblítve, de legkésőbb átöltözés után, vagy amint lehetséges öblítsd ki tiszta vízzel.
5. Ne szárítsd tűző napon!
Intenzív fényre a polyamidból készült fürdőruha megfakulhat. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem napozhatsz benne, de próbáld meg kimosás után a szabad, árnyékos levegőn szárítani, ne a direkt napfényben. Sőt, strandoláshoz érdemes 2 fürdőruhát vinned, melyeket váltogathatsz, hogy ne feltétlenül rajtad száradjon meg teljesen az éppen aktuálisan vizes bikini.
+1. Válassz pihe-puha fürdőlepedőt!
Ha nem szeretnéd, hogy kidörzsölődjön bikinid alsó része, ügyelj, hogy puha törülközőre ülj és feküdj.